Zpět
SDR-28MLE
Cena: 39990 Kč
Popis:

Sigma Guitars SDR-28MLE = kytarový klenot neboli kytarový skvost!
Tento luxusní, limitovaný model je vytvořen doslova z materiálů snů. Jedná se o pomyslnou vlajkovou loď značky Sigma Guitars co se tvaru těla dreadnought týče.
Kombinace tvaru těla dreadnought, masivního smrku z pohoří Adirondack, rozkládajícího se v severovýchodní části státu New York a masivního madaskarského palisandru je opravdu úžasná a dělá z nástroje skutečnou perlu.

Z takto kvalitních materiálů byly stavěny předválečné modely těch nejlepších kytar. Smrk, který roste v pohoří Edirondack má svá nezaměnitelná specifika a jeho těžba je limitovaná. Má daleko řidší letokruhy, než běžné druhy smrku a lehce narůžovělou barvu. Dřevo smrku z pohoří Edirondack vydává asi nejlepší výškové tóny pro kovové struny vůbec. Má pověst nejlepšího rezonančního dřeva na světě. Madagaskarský masivní palisandr na lubech a zádech je zvukem podobný indickému. Je ale mnohem výraznější a jeho kresba je neopakovatelná, nezaměnitelná a překrásná.

Na skvělém zvuku nástroje se podílí také kvalitní lehká otevřená mechanika Grover, která nikterak nebrzdí kmitání krku a je samozřejmě naprosto přesná, rychlá a pohodlná. Fazolky rondelí v provedení imitace slonoviny dodávají nástroji punc vyjímečnosti. Hmatník je u tohoto modelu o něco širší, než standard dreadnought a krk je v duchu vintage stylu nástroje také o něco mohutnější, což opět fouká do plachet už tak naprosto úžasnému soundu tohoto fantastického nástroje.

Zvuk tohoto modelu je nesmírně výrazný v celém zvukovém spektru a hrané tóny z této kytary doslova tryskají! Zvuk je zvonivý ve výškách, hluboký v basech, sytý ve středech. Reaguje krásně na silný úder, ale i při jemné hře má jasnou a čistou odezvu. Velmi zřetelně a odděleně zahraje tóny i toho nejrychlejšího sóla. Dynamika modelu Sigma Guitars SDR-28MLE je zkrátka dokonalá!
I přes velkou konkrétnost a okamžitý nástup jednotlivých tónů nástroj překvapí dlouhým dozvukem a plností v akordu.
Zvukové kvality ještě doplňuje krásné tradiční lemování horní desky vzorem rybí kost a cik-cak pásek v zadní desce. Takto kvalitní top nástroj je samozřejmě dodáván v luxusním překližkovém kufru s vyšívaným logem Sigma Guitars.

Sigma Guitars SDR-28MLE je velmi zdařilým představitelem toho opravdu nejlepšího, čím Sigma Guitars disponuje ve své nabídce.
Tento model by se dal poprávu nazvat snem každého akustického kytaristy. Jedním z mála šťastlivců, kteří se mohou pochlubit tím, že na něj hrají, je známý ostravský bluegrassový kytarista Aleš Mamčař alias Tommy Cayter, kterého můžete potkat na spoustě koncertů či muzikantských posezeních a poslechnout si, co tento nástroj dokáže v rukách zdatného, bluegrasového instrumentalisty.

Úžasným úspěchem tohoto fantastického modelu bylo, když si ho za svůj nástroj vybral v r. 2014 dokonce i světoznámý kytarový virtuoz Al Di Meola. Další bezpochyby velkou poklonou z jiného žánru byl pro model SDR-28MLE bezpochyby také moment, kdy to tato kytara "vyhrála" také u dalšího legendárního virtuosa Tommyho Emmanuela.

Na níže uvedených obrázcích si můžete mj. detailně prohlédnout, jak se dá tento nástroj citlivě a kvalitně elektrifikovat. V případě tohoto luxusního nástroje doporučujeme použít neméně luxusní elektroniku L.R.Baggs ANTHEM, o jehož přednostech si můžete zjistit vše potřebné zde:
http://hudebnisvet.cz/lrbaggsanthem-p-17020.html
Montáž aktivní elektroniky dle Vašeho přání Vám rádi provedeme přímo u nás v Hudebním Světě.


Popis

• model: SDR-28MLE
• tvar těla: dreadnought, 14 fret
• rezonanční deska: masivní smrk z pohoří Adirondack
• zadní deska a luby: masivní madaskarský palisandr
• krk: mahagon
• hmatník a kobylka: palisandr
• orientační značky: tečky
• mechanika: otevřená, nikl, bílé hlavičky
• rozeta: bílé a černé kružnice
• lemování: bílá se vzorem rybí kost v horní desce
• menzura: 645 mm
• nultý pražec: kost 44,5 mm
• kobylkové sedlo: kost s kompenzací
• povrchová úprava: lesk
• barva: přírodní
• luxusní kufr s vyšívaným logem Sigma Guitars je v ceně nástroje!


O značce Sigma Guitars:

Pod označením Sigma Guitars byla v r. 1970 zahájena japonská produkce jedné z nejvěhlasnějších amerických značek, která stála u zrodu akustické kytary pro kovové struny již v roce 1833 a která dodnes patří k nejlepším a také nejprestižnějším továrním výrobcům na světě. Právě tato firma navrhla a vytvořila akustickou kytaru pro kovové struny, tak jak ji známe dnes.
Její model Dreadnought je nejčastěji napodobovaným modelem všech dob.
Pod jménem Sigma Guitars byla zahájena japonská produkce této značky v
roce 1970 a začla nabízet kvalitní kytary za mimořádně příznivé ceny. Po krátké době byla výroba kytar Sigma přesunuta do Koreje, kde pokračovala až do počátku 21. století. V roce 2011 značku koupila německá firma AMI. Novému vlastníkovi značky Sigma Guitars jde stejně tak, jak tomu bylo v minulosti o výrobu kvalitních nástrojů. Proto mají všechny modely Sigma Guitars masivní horní desku.
Výběr špičkových materiálů a přesnost zpracování je v Německu samozřejmostí.
Máte tak možnost získat úžasný nástroj, který má přímý původ v legendární americké dílně, nikoli jakousi druhořadou kopii kopie. Právě z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli doporučovat velice kvalitní produkty Sigma Guitars našim zákazníkům i my. Předváděcím hráčem kytar Sigma je v ČR Petr Ritzka - Džetro z ostravské bluesové kapely Retro Blues. U kytar Sigma se můžeme navíc pochlubit možností garance nejlepší ceny na evropském trhu a budeme určitě rádi, když si některý z modelů vyberete v naší kamenné prodejně nebo na našem e-shopu i Vy!