Zpět
LM-SGOO
Cena: 16990 Kč
Popis:

Model Sigma Guitars LM-SG00 je novinkou značky Sigma Guitars pro rok 2016. Jedná se o nástroj s tvarem těla 00, jehož krk je s tělem spojen na 14. pražci. Kytara v povrchové úpravě Polished gloss sunburst UV-finish je ozvučena vynikajícím snímačem Fishman Sonitone.
Tento typ kytary je velmi vhodný pro hráče subtilnějších postav, zvláště pak tedy pro útlé slečny, něžné dámy, případně odrostlejší děti, které to s kytarou myslí už opravdu vážně. Byla to velmi úspěšná kytara než ji pro hraní akordového doprovodu popularitou předčil Martinův vynález - model dreadnought. Také proto je pro některé styly hry model 00 podstatně vhodnější než dnes už podstatně rozšířenější model dreadnought.
Model 00 se výrazně odlišuje i od podobných modelů, jako jsou OM nebo 000, protože je ještě o poznání menší, než tyto typy.
Jednou z největších předností tohoto nástroje je ovšem právě kombinace menšího těla nástroje a vestavěné elektroniky. Právě proto se totiž nástroj chová na pódiu velmi předvídatelně a je nesmírně odolný vůči zpětné vazbě. Všechny tóny lezou z nástroje právě proto neuvěřitelně čitelně a zcela konkrétně.
Snímač Fishman Sonitone při použití pak jen věrně zesiluje to, co je v tomto překrásném nástroji ukryto.
Kombinace horní rezonanční desky z masivního smrku sitka a lubů + zad z mahagonové překližky je léty osvědčenou sázkou na jistotu, která u precizně provedeného polomasivu nikdy nezklame.
Otevřená vintage mechanika dává u tohoto modelu tónům volnost a konkrétnost, lazená žebra a kostěné komponenty pak náležitou pevnost, jas a čistou jistotu.
LM-SG00 je jedním z představitelů zbrusu nové modelové série Sigma Guitars s názvem SG series.
Nástroje ze série SG se od ostatních modelů Sigma Guitars odlišují krom jiného odlišným tvarem hlavy nástroje, který ale v tomto případě působí velmi příjemně.
Decentní zdobení spolu s velmi zajímavou povrchovou úpravou Polished gloss sunburst UV-finish evokuje old schoole styl, který bezpochyby nenechá chladným žádného milovníka kytar.
Sigma Guitars LM-SG00 v sobě snoubí tradiční přístupy s inovátorstvím tak spontánně a zdařile, jak si to jen málokdo dokáže vůbec představit.
Proto nezbývá, než tento překrásný nástroj vřele doporučit!


Popis:

• model: LM-SG00
• tvar těla: 00
• rezonanční deska: smrk sitka
• zadní deska a luby: mahagon
• krk: mahagon
• hmatník a kobylka: palisandr
• orientační značky: tečky
• mechanika: vintage
• rozeta: černé a bílé kružnice
• lemování: bílé
• menzura: 645 mm
• nultý pražec: kost 42,9 mm
• kobylkové sedlo: kostěné s kompenzací
• povrchová úprava: vysoký lesk
• barva: Polished gloss sunburst UV-finish
• snímač: Fishman Sonitone preamp


O značce Sigma Guitars:

Pod jménem Sigma Guitars byla v r. 1970 zahájena japonská produkce jedné z nejvěhlasnějších amerických značek, která stála u zrodu akustické kytary pro kovové struny již v roce 1833 a která dodnes patří k nejlepším a také nejprestižnějším továrním výrobcům na světě. Právě tato firma navrhla a vytvořila akustickou kytaru pro kovové struny, tak jak ji známe dnes.
Její model Dreadnought je nejčastěji napodobovaným modelem všech dob.
Pod názvem Sigma Guitars byla zahájena japonská produkce této značky v
roce 1970 a začla nabízet kvalitní kytary za mimořádně příznivé ceny. Po krátké době byla výroba kytar Sigma přesunuta do Korei, kde pokračovala až do počátku 21. století. V roce 2011 značku koupila německá firma AMI. Novému vlastníkovi jde stejně tak, jak tomu bylo v minulosti o výrobu kvalitních nástrojů. Proto mají všechny modely Sigma Guitars masivní horní desku.
Výběr špičkových materiálů a přesnost zpracování je v Německu samozřejmostí.
Máte tak možnost získat úžasný nástroj, který má přímý původ v legendární americké dílně, nikoli jakousi druhořadou kopii kopie.
Právě z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli doporučovat skvělé produkty z dílny Sigma Guitars našim zákazníkům i my.
Předváděcím hráčem kytar Sigma Guitars je v ČR Petr Ritzka - Džetro z ostravské bluesové kapely Retro Blues.
U kytar Sigma se můžeme navíc pochlubit možností garance nejlepší ceny na evropském trhu a budeme určitě rádi, když si některý z modelů vyberete v naší kamenné prodejně nebo na našem e-shopu i Vy!


Kód: LM-SG00-SB