Zpět
OOR-1STS-SB
Cena: 10990 Kč
Popis:

Model Sigma Guitars 00R-1STS-SB je novinkou značky Sigma Guitars pro rok 2016.
00R-1STS-SB je velmi zdařilým rozšířením veleúspěšné, cenově dostupnější série 1.
Jedná se o kytaru s tvarem těla 00, kdy krk je napojen k tělu na 12. pražci.
Tento typ kytary se velmi proslavil již u prvních velkých country hvězd 20. let 20. století. Byla to velmi úspěšná kytara než ji pro hraní akordového doprovodu popularitou předčil Martinův vynález - model dreadnought.
Pro některé styly hry jsou však modely 00, 000 (OM) podstatně vhodnější než dnes již převládající model dreadnought. Pro svůj zajímavý zvukový charakter si pro akustické nahrávky vybral kytaru typu OM například i Eric Clapton.


Na modelu 00R-1STS-SB je použit na horní desce masivní smrk sitka, jenž je zárukou toho, že jsou jednotlivé tóny jasné a zřetelné. Indický palisandr použitý na lubech a zadní desce doplňuje vlastnosti smrku sitka plností, měkkostí i dřevěným basem. Tato kombinace dřev společně s malým korpusem je jedinečná pro prstové techniky hraní.
Zahraje i ta nejrychlejší prstová sóla aniž by se jednotlivé tóny spojily do nepřehledného shluku. Díky menšímu tělu zní akordy trochu drsněji než na dreadnoughtu. Tuto vlastnost modelu 00R-1STS-SB ocení zejména bluesmani a ostatní muzikanti, pro které je zvuk dreadnoughtu až příliš dunivý.

Charakter zvuku tohoto nástroje je nesmírně čistý, konkrétní a výrazný. Co se hlasitosti týče, tak i překvapivě srovnatelný s modelem dreadnought.
Právě díky své podmanivé eleganci, nižšímu lubu a o něco menším rozměrům nástroje se navíc v praxi ukazuje také skutečnost, že tento model je velmi vhodný pro slečny, dívky a ženy!
Kytara totiž opravdu doslova padne do ruky jako ulitá, hraje se na ni velmi snadno a nejsou žádné problémy s jejím úchopem či ovládáním ani u lidí subtilnějších postav. Velmi oblíbený je tento menší model také u dětí.

Provedení SB ve vysokém lesku tomuto krásně zdobenému modelu velmi sluší a dodává mu punc exkluzivity. Bezpochyby si tento kytarový skvost snadno najde cestu k srdcím svých příznivců.


Popis:

• model: 00R-1STS-SB
• tvar těla: 00 12-fret
• rezonanční deska: smrk sitka
• zadní deska a luby: mahagon
• krk: mahagon
• hmatník a kobylka: palisandr
• orientační značky: tečky
• mechanika: vintage
• rozeta: černé a bílé kružnice
• lemování: bílé
• menzura: 645 mm
• nultý pražec: kost 42,9 mm
• kobylkové sedlo: kostěné s kompenzací
• povrchová úprava: lesk
• barva: sunburst


O značce Sigma Guitars:

Pod jménem Sigma Guitars byla v r. 1970 zahájena japonská produkce jedné z nejvěhlasnějších amerických značek, která stála u zrodu akustické kytary pro kovové struny již v roce 1833 a která dodnes patří k nejlepším a také nejprestižnějším továrním výrobcům na světě. Právě tato firma navrhla a vytvořila akustickou kytaru pro kovové struny, tak jak ji známe dnes.
Její model Dreadnought je nejčastěji napodobovaným modelem všech dob.
Pod názvem Sigma Guitars byla zahájena japonská produkce této značky v
roce 1970 a začla nabízet kvalitní kytary za mimořádně příznivé ceny. Po krátké době byla výroba kytar Sigma přesunuta do Koreje, kde pokračovala až do počátku 21. století. V roce 2011 značku koupila německá firma AMI. Novému vlastníkovi jde stejně tak, jak tomu bylo v minulosti o výrobu kvalitních nástrojů. Proto mají všechny modely Sigma Guitars masivní horní desku.
Výběr špičkových materiálů a přesnost zpracování je v Německu samozřejmostí.
Máte tak možnost získat úžasný nástroj, který má přímý původ v legendární americké dílně, nikoli jakousi druhořadou kopii kopie.
Právě z výše uvedených důvodů jsme se rozhodli doporučovat skvělé produkty z dílny Sigma Guitars našim zákazníkům i my.
Předváděcím hráčem kytar Sigma Guitars je v ČR Petr "Džetro" Ritzka z ostravské bluesové kapely Retro Blues.
U kytar Sigma se můžeme navíc pochlubit možností garance nejlepší ceny na evropském trhu.